"Kouč neradí. Kouč je osoba, ktorá ti poskytne bezpečný a dôverný priestor na znovuobjavenie tvojich pokladov, skrytého potenciálu, aby si si mohol a vedel poradiť sám. Najväčší odborník na tvoj život, si ty sám." Život s koučom

1

“Dobrý život je proces, nie je to stav bytia. Je to smer, nie cieľ.” Carl Rogers

1

"Nie je vždy nevyhnutné, aby nám niekto radil….Každý má svetlo pravdy vo svojom srdci a ak sme dostatočne uvedomelí a pokojní, odpoveď nájdeme vo svojom vnútri. No vždy potrebujeme niekoho, kto kladie dobré otázky"….

1

"Najjednoduchší spôsob ako prekonávať životné prekážky, je nájsť zmysel v ich prekonávaní."

1

“Všetko, čo nás irituje na druhých, nás môže viesť k porozumeniu samých seba.” Carl Gustav Jung

1

Príbeh z koučovne: Životná inventúra - autorský článok pre Magazín Dieťa

 

Život s koučom

 

 

Magazín Dieťa - ktorý ma sprevádzal celým mojim tehotenstvom a materskou. Okrem inšpirácii, dobrých rád a informácií som tam našla všetko, čo sme ako čerství rodičia potrebovali. Dnes v ňom nájdete môj článok o osobnom rozvoji, konkrétne o Životnej inventúre a rovnováhe v živote.

Hovorí sa, že jedinou istotou v živote človeka sú „dane a smrť“. Dovolím si poopraviť túto ľudskú domnienku alebo, ak chcete, mierne ju pozmením. Človek má vraj jedinú istotu, a tou je to, že nič nie je isté a všetko sa neustále mení. A je len na nás, ako si s tou neistotou v týchto meniacich sa časoch poradíme, či sa budeme v jednom kuse obávať, strachovať a snažiť sa zachovávať status quo, alebo sa naučíme nebáť sa zmien. Naučíme sa zaujať k nim postoj, nastavíme sa na ne, respektíve pochopíme ich nutnosť, naliehavosť a naučíme sa byť dostatočne flexibilní.

Tento článok je o životnej inventúre a o potrebe poupratovať si z času na čas vo svojom vnútri, o potrebe nastolenia rovnováhy a trošku aj o tom, ako už konečne vykročiť z „bludného kruhu“ a ujasniť si poriadne, čo je v našom živote to najdôležitejšie, resp. zadefinovať si a zladiť si priority s vnútornými hodnotami a životnými postojmi. Rovnakú potrebu upratať si vo svojom živote mala aj pani Zuzana, ktorá chcela mať svoj život opäť raz pod svojou kontrolou.

Môže ešte život vyzerať aj inak? Dočítate sa v článku Životná inventúra ...

 

Ing. Slávka Kočanová
individuálna a tímová koučka s medzinárodnou certifikáciou ACC (ICF),
partnerka v osobnom rozvoji a sprievodkyňa pre Život s koučom

seriál Osobný rozvoj, časopis Dieťa
Foto Liviani.com

Kontakt
Moje meno je Slávka Kočanová, som externý certifikovaný kouč, Váš partner v oblasti osobného rozvoja, životných zmien, v profesnej a podnikateľskej sfére a Váš sprievodca pre Život s koučom.

Ing. Slávka Kočanová, ACC (ICF)
Kmeťová 13
Košice
+421 908 158 268

Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí a budeme (spol. DE-WORKS, s.r.o. - poskytovateľ koučingových a poradenských služieb pod názvom Život s koučom - Slávka Kočanová) ich na základe Vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre vzájomnú komunikáciu a súhlas so zasielaním obchodných ponúk a informácií. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať zaslaním e-maila.

©2021 Život s koučom | Všeobecné vyhlásenie | Design by SIXNET