"Nie je vždy nevyhnutné, aby nám niekto radil….Každý má svetlo pravdy vo svojom srdci a ak sme dostatočne uvedomelí a pokojní, odpoveď nájdeme vo svojom vnútri. No vždy potrebujeme niekoho, kto kladie dobré otázky"…. Život s koučom

1

“Dobrý život je proces, nie je to stav bytia. Je to smer, nie cieľ.” Carl Rogers

1

“Prekážky sú tie hrozné veci, ktoré vidíte, keď spustíte oči zo svojho cieľa.” Henry Ford

1

"Najjednoduchší spôsob ako prekonávať životné prekážky, je nájsť zmysel v ich prekonávaní."

1

“Všetko, čo nás irituje na druhých, nás môže viesť k porozumeniu samých seba.” Carl Gustav Jung

1

Blog

Prečo radšej ako správy pozerám rozprávky

Prečo radšej ako správy pozerám rozprávky a prečo by mali mať v “Telke” po celý rok Vianoce.  

Čo nám bráni urobiť zmenu?

Počuli ste už niekedy o tom, ako domorodci v pralese lovia opice? 

Príbeh pani Zuzany, ktorá túžila znovuobjaviť zmysel života

Aj pani Zuzana chcela žiť  a nie len prežívať a nechcela sa už viac radiť  medzi ľudí, ktorí zomrú v štyridsaťpäťke, no pochovajú ich až v sedemdesiatpäťke.  

O šťastí a hodnotách :-) alebo o podmienenom šťastí

Som inšpirovaná malou šťastnou krajinou a tak píšem….Dnes je to o niečom, čo určite všetci veľmi dobre poznáte.

11 bariér, ktoré nám bránia v prekonávaní samých seba

Prečo jedenásť a nie dvanásť bariér? Kľudne by ich mohlo byť aj trinásť, na čísle nezáleží. Niekedy stačí aj jedna bariéra k tomu, aby sme ostali uväznení vo svojich predstavách, snoch, komfortných zónach, bublinách istôt, zlatých klietkach, či v reálnych problémoch.    

Ak chceš ísť rýchlo, choď sám. Ak chceš ísť ďaleko, poďme spolu

Touto myšlienkou  začínam príspevok, ktorý nosím v hlave  od októbra minulého roka. Prečo prišiel na svet až v tomto roku /2018/? Pravdupovediac, čakala som a dúfala, že tento stav je len dočasný a niečo sa zmení k lepšiemu. Čo to niečo je? “Nefunkčný  vzťah” s FB.  

Mami, poď ma koučovať...

  ...zneli nedávno slová mojej druhorodenej 7 ročnej Lary. S jej láskavým dovolením píšem tento blog, ako inak, pre nás - pre vás. Poniektorí ste už tento náš príbeh počuli, kade chodím, tam ho rozprávam :-) .  Je úžasný, pretože je o nevinnej a otvorenej malinkej detskej mysli, ktorá “nič” podobné ako my dospeláci nerieši. A myslela to vážne.    

Ako vznikajú nedorozumenia

Ako vznikajú nedorozumenia a ako si my ľudia úplne zbytočne komplikujeme život tým, že si tak radi vytvárame domnienky a ešte radšej si berieme všetko vypovedané osobne.    
«zobraziť 1 z 2 strán»

Kontakt
Moje meno je Slávka Kočanová, som externý certifikovaný kouč, Váš partner v oblasti osobného rozvoja, životných zmien, v profesnej a podnikateľskej sfére a Váš sprievodca pre Život s koučom.

Ing. Slávka Kočanová, ACC (ICF)
Kmeťová 13
Košice
+421 908 158 268

Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí a budeme (spol. DE-WORKS, s.r.o. - poskytovateľ koučingových a poradenských služieb pod názvom Život s koučom - Slávka Kočanová) ich na základe Vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre vzájomnú komunikáciu a súhlas so zasielaním obchodných ponúk a informácií. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať zaslaním e-maila.

©2019 Život s koučom | Všeobecné vyhlásenie | Design by SIXNET