"Kouč neradí. Kouč je osoba, ktorá ti poskytne bezpečný a dôverný priestor na znovuobjavenie tvojich pokladov, skrytého potenciálu, aby si si mohol a vedel poradiť sám. Najväčší odborník na tvoj život, si ty sám." Život s koučom

1

“Dobrý život je proces, nie je to stav bytia. Je to smer, nie cieľ.” Carl Rogers

1

"Nie je vždy nevyhnutné, aby nám niekto radil….Každý má svetlo pravdy vo svojom srdci a ak sme dostatočne uvedomelí a pokojní, odpoveď nájdeme vo svojom vnútri. No vždy potrebujeme niekoho, kto kladie dobré otázky"….

1

"Najjednoduchší spôsob ako prekonávať životné prekážky, je nájsť zmysel v ich prekonávaní."

1

“Všetko, čo nás irituje na druhých, nás môže viesť k porozumeniu samých seba.” Carl Gustav Jung

1

Môj príbeh

Život s koučom

Ing. Slávka Kočanová - externý certifikovaný kouč


Som nadšená koučka, venujúca sa svojej profesii s vášňou od roku 2016. Stále verím v nekonečný ľudský potenciál a v prirodzenú schopnosť človeka ho rozvíjať. A to v čomkoľvek. V úlohe profesionálneho kouča dodržujem zásadu - neradím. Ako kouč vám veľmi rada poskytnem bezpečný a dôverný priestor pre znovuobjavenie vašich pokladov, skrytého potenciálu, aby ste si mohli a vedeli poradiť sami. Lebo ten najväčší odborník na váš život, ste vy sami.
 

V mojom živote je pre mňa najambicióznejším cieľom  moja cesta životom. A mojou konečnou zodpovednosťou je neustále na sebe pracovať.

Ku koučingu ma doviedla moja intuícia a asi aj hodnoty, ktoré ma charakterizujú a držia pri živote na tomto svete – zvedavosť, sloboda, zodpovednosť, optimizmus a humor. A určite to bola túžba po niečom zmysluplnom, ako je pomoc sebe, svojmu okoliu a svojim klientom v zmysle: „Ja sa pre vás postarám o seba. Postaráte sa vy o seba pre mňa?“   Koučovanie  ma baví a napĺňa, dáva mi priestor byť sama sebou a zároveň mi ponecháva priestor a čas byť matkou, manželkou a podnikateľkou…. okrem toho mám čas a chuť žit svoj život s radosťou.


Mojou profesijnou víziou je aj naďalej svojich klientov povzbudzovať v tom, aby rýchlejšie našli riešenie pre dosahovanie svojich cieľov, venovali sa viac tomu, čo funguje, a to, čo nefunguje, aby robili inak. Rada klientov podporujem v procese učenia, sebauvedomenia, nachádzania vlastných riešení a v preberaní vlastnej zodpovednosti. Verím v silu pozitívneho koučingu a v jednoduchý princíp, že na čo zameriame našu energiu, to porastie.

 

A v čom konkrétne viem a môžem byť ako koučka nápomocná?

Klienti, ktorí sa na mňa s dôverou obrátili, u mňa ocenili:

- prácu na sebadôvere, vykročenie zo zóny komfortu

- našli spôsob ako spomaliť, stíšiť sa, zjednodušiť + presýtenosť informáciami a svetom, jednoducho: ako byť OK

- stále aktuálna a častá téma je motivácia a tiež komunikácia s okolím

- prišli si na to, ako sa stať odborníkom aj dobrým lídrom 

- prácu na neexistencii cieľa alebo naopak, príliš veľa cieľov, rozptýlenosť a chýbajúce priority.

- niekto si len potrebuje potvrdiť, že je v správny čas na správnom mieste.

A veľa ľudí ma často vyhľadá, aby si so mnou upratali v živote. Alebo detoxikovali svoju myseľ.

Úprimne sa zaujímam o to, ako Vás môžem podporiť v preberaní vlastnej zodpovednosti  za to, čo ste sa  rozhodli práve teraz vo svojom živote urobiť, zmeniť. Je to úžasný pocit byť v prítomnosti klienta, ktorý si za tak krátky čas sám uvedomí, čo chce robiť, kam chce ísť, akú zmenu si vo svojom živote želá, čo je ochotný pre to urobiť a čo už nie.


O čo sa môžem oprieť:

Aktívne koučujem od roku 2016

700 + odkoučovaných hodín s klientmi 

Medzinárodne certifikovaná skúška PCC /ICF - Medzinárodná federácia koučov/ - medzinárodne certifikovaný profesionálny kouč (2022)

Medzinárodne certifikovaná skúška ACC /ICF - Medzinárodná federácia koučov/ - medzinárodne certifikovaný kouč (1/2018)

Absolventka tréningu "Tímový koučing v praxi" v Koučink Centre, Praha, kurz akreditovaný ICF

Absolventka kurzu "Transformačné koučovanie" vzdelávacieho programu Akadémie koučovania /AKo Košice/

Absolventka kurzu - Špeciálny výukový kurz akreditovaný Ministerstvom školstva, mládeže a telovýchovy ČR (MŠMT) pre pracovné pozície kouč – zameranie: externý a interný koučing a zároveň akreditovaný Mezinárodnou federáciou koučov ICF v Prahe

Absolventka Podnikovo-hospodárskej fakulty v Košiciach, Ekonomická Univerzita Bratislava - ekonomika a manažment podniku  - inžinierka ekonómie

Kariéra

Niekoľkoročné manažérske skúsenosti v oblasti marketingu a obchodu, podnikateľské skúsenosti a organizačné, lektorské i koučovacie schopnosti sú mi v práci kouča veľkou oporou. Pri koučovaní jednotlivcov a tímov spolieham na niekoľko mojich schopností – pozorné počúvanie, rozpoznávanie a spájanie súvislostí, schopnosť vidieť veci z perspektívy toho druhého, vnímanie osobnosti klienta, všímavosť, používanie vlastnej intuície, autenticita a neposudzovanie. 
 

ZonaROZVOJE Praha - profesionálny kouč, lektor, mentor

Život s koučom - externý certifikovaný kouč
Podnikateľka, konateľka  De-works, s.r.o.
Obchodná radkyňa  na Veľvyslanectve Slovenskej republiky v Prahe
Referentka pre zahraničný obchod v Slovenskej agentúre pre rozvoj investícií a obchodu - SARIO, obchodná referentka  na Ministerstve hospodárstva SR
Projektová manažérka v spoločnostiach Respo,s.r.o. a Jandl
Marketingová manažérka www.markiza.sk
Podnikateľka v showbiznise a móde

 

Mojou najväčšou oporou a radosťou je moja rodina, manžel, dve teenežérky a dvojročný jazvečík.

Moje obľúbené...

Film: Summerhill, Zelená míľa, Muž, ktorý sadil stromy, Cesta pokojného bojovníka
Hudba: St. Germain, Sting, Katie Melua, M.Jackson, Lara Fabian, Moloko, Queen
Kniha: Alchymista /Coelho/, 1984 /Orwell/, Šlabikáre šťastia /Baričák/
Herec: Jaroslav  Dušek /Štyri dohody/

Dosiahla som odborné certifkované vzdelanie kouča v zmysle pravidiel  a štandardov ICF /Medzinárodná federácia koučov/ akreditované Ministerstvom školstva, mládeže a telovýchovy ČR (MŠMT) pre pracovné pozície kouč – zameranie: externý a interný koučing. Zaviazala som sa  dodržiavať etický kódex ICF a ako kouč k tomu, že budem dodržiavať a ctiť moje etické záväzky voči mojim klientom, kolegom a širokej verejnosti a zároveň budem napĺňať štandardy s klientmi, ktorých budem koučovať. 

 

Život s koučomŽivot s koučomŽivot s koučomŽivot s koučomŽivot s koučom

Život s koučomŽivot s koučom

 

 

“Cesta je cieľ…”

Konfucius

Kontakt

Moje meno je Slávka Kočanová, som profesionálny certifikovaný kouč, Váš partner v oblasti osobného rozvoja, životných zmien, v profesnej a podnikateľskej sfére a Váš sprievodca pre Život s koučom.

Ing. Slávka Kočanová, PCC (ICF)
ČR +420 777 902 100
SR. +421 908 158 268
info@zivotskoucom.sk

Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí a budeme (spol. DE-WORKS, s.r.o. - poskytovateľ koučingových a poradenských služieb pod názvom Život s koučom - Slávka Kočanová) ich na základe Vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre vzájomnú komunikáciu a súhlas so zasielaním obchodných ponúk a informácií. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať zaslaním e-maila.

©2024 Život s koučom | Všeobecné vyhlásenie | Design by SIXNET