"Kouč neradí. Kouč je osoba, ktorá ti poskytne bezpečný a dôverný priestor na znovuobjavenie tvojich pokladov, skrytého potenciálu, aby si si mohol a vedel poradiť sám. Najväčší odborník na tvoj život, si ty sám." Život s koučom

1

“Dobrý život je proces, nie je to stav bytia. Je to smer, nie cieľ.” Carl Rogers

1

"Nie je vždy nevyhnutné, aby nám niekto radil….Každý má svetlo pravdy vo svojom srdci a ak sme dostatočne uvedomelí a pokojní, odpoveď nájdeme vo svojom vnútri. No vždy potrebujeme niekoho, kto kladie dobré otázky"….

1

"Najjednoduchší spôsob ako prekonávať životné prekážky, je nájsť zmysel v ich prekonávaní."

1

“Všetko, čo nás irituje na druhých, nás môže viesť k porozumeniu samých seba.” Carl Gustav Jung

1

Čo je Koučing

Nová profesia

Podľa ICF (International Coach Federation)  je koučing partnerstvo s klientmi v podnecujúcom a kreatívnom procese, ktorý klientov inšpiruje k maximálnemu využitiu ich osobného a profesíjneho potenciálu.

  • Koučovanie – coach – kočiš, taxikár - prenesenie klienta odtiaľ kde je, kde sa nachádza, tam, kam chce ísť…klient určuje, kadiaľ tá cesta povedie
  • Metóda orientovaná na riešenie, prispieva k porozumeniu seba samých aj druhých
  • Schopnosť vidieť  klienta v jeho možnostiach

Samotný proces koučovania je individuálnym umením. Niektorí ho prirovnávajú k tancu, iní k improvizovanej divadelnej hre. Koučovanie je intenzívny a efektívny PROCES kladenia OTÁZOK zameraných na cieľ klienta, ktorý klientovi pomáha uvedomiť si realitu, nájsť riešenia a naplánovať prvé akčné kroky. Najčastejšie si klient z koučovania odnáša: uvedomenie si reality, rozhodnutie o zmene, návod ako na to…., hlavu plnú nápadov a odhodlanie ich zrealizovať, myšlienky, ktoré potrebuje spracovať, nakopnutie, plán akčných krokov...

Kto je KOUČ

Kouč je sprievodca a partner

  • Pomáha myslieť nahlas
  • Vytvára podmienky pre rast, učenie a uvedomenie si vlastného potenciálu
  • Pomáha určiť priority a definovať konkrétne ciele, doviesť ľudí k požadovanej zmene
  • Nastavuje zrkadlo
  • Dáva klientovi priestor a podporuje jeho schopnosť hľadať riešenia, alternatívy
  • Úprimne sa zaujíma o klienta

Kouč nikdy nevytvára obsah, nenahrádza psychológa, terapeuta, konzultanta, mentora, ani priateľa, nesnaží sa kontrolovať klientovo myslenie, nemanipuluje, neposudzuje a neradí.

“Ako kouč verím v to, čo nevidím”

Timothy Gallway

Kontakt
Moje meno je Slávka Kočanová, som profesionálny certifikovaný kouč, Váš partner v oblasti osobného rozvoja, životných zmien, v profesnej a podnikateľskej sfére a Váš sprievodca pre Život s koučom.

Ing. Slávka Kočanová, PCC (ICF)
ČR +420 777 902 100
SR. +421 908 158 268
info@zivotskoucom.sk

Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí a budeme (spol. DE-WORKS, s.r.o. - poskytovateľ koučingových a poradenských služieb pod názvom Život s koučom - Slávka Kočanová) ich na základe Vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre vzájomnú komunikáciu a súhlas so zasielaním obchodných ponúk a informácií. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať zaslaním e-maila.

©2023 Život s koučom | Všeobecné vyhlásenie | Design by SIXNET